درب اتوماتیک چیست

درب اتوماتیک چیست درب اتوماتیک چیست با ماهمراه باشید امروزه استفاده از جک پارکینگی بسیار مورد استقبال قرار گرفته و به سادگی می توان پیشرفت تکنولوژی را در این مدل درب ها نیز مشاهده کرد.

درب اتوماتیک چیست

درب اتوماتیک چیست، با ماهمراه باشید

امروزه استفاده از جک پارکینگی بسیار مورد استقبال قرار گرفته و به سادگی می توان پیشرفت تکنولوژی را در این مدل درب ها نیز مشاهده کرد.

در درب های پارکینگ عمومی، خصوصی و همچنین منازل دارای سیستم های اتوماتیک از این جک ها استفاده می شود.

جک برقی در واقع باعث آسان شدن کار مردم حین عبور از درب می شود.

جک پارکینگ از جمله سیستم های رایج برای  اتوماتیک کردن درب های پارکینگی محسوب میشود که سالهاست از ورود آن به صنعت ساختمان سازی میگذرد و اینطور میتوان گفت که در حال حاضر در بیشتر ساختمان حتی سازه هایی که عمر بالایی دارند این جک ها مشاهده میشوند.

اما جک های پارکینگ از جمله تجهیزاتی نیستند که نیازی به تعویض آنها وجود داشته باشد و قابل تعمیر هستند.

. جک های پارکینگی انواع مختلفی دارند که از نظر روش تولید قدرت و مکانیزم باز شدن متفاوت می باشند.

سیستم های اتوماسیون جک برقی را می توان بر اساس سیستم عملکرد در دو دسته اصلی هیدرولیک و الکترومکانیک (گیربوکسی) جای داد

عناصر درب های اتوماتیک شیشه ای

سیستم های اتصال کشویی ویژه درهایی را ایجاد می کنند که به طور خودکار حرکت می کنند. این نوع از سیستم های اتصال کشویی اتوماتیک از چندین جزء تشکیل شده است:

دستگاه فعال سازی: این یک آشکارساز است که یک فرمان باز را ثبت می کند و آن را به واحد کنترل/کنترل درایو منتقل می کند. آشکارسازهای دستی مانند پد لمسی، کنترل از راه دور، دکمه ها و سوئیچ ها و آشکارسازهای خودکار مانند آشکارسازهای حرکت، سنسورها، موانع فوتوالکتریک و موانع دیجیتال وجود دارد. به دلایل راحتی، انواع مختلفی از آشکارسازها اغلب بر روی یک درب اتوماتیک نصب می شوند.

واحد کنترل: این مغز سیستم است که معمولاً شامل سوئیچ های تایمر، تنظیمات سرعت باز کردن، زوایا و زمان باز نگه داشتن و در صورت وجود فناوری ایمنی اضافی مانند کنترل های دسترسی، نظارت تصویری و غیره است.

درایو: محرک درب از نیروی موتور برای باز کردن درب استفاده می کند. درایو در را باز می کند و دوباره آن را می بندد.

نیاز به تعمیر و نگهداری همچنین شامل تعمیر و نگهداری منظم اجباری درب های اتوماتیک برقی است. این فواصل به مشخصات سازنده نصب بستگی دارد. تعمیر و نگهداری دو بار در سال برای درب های اتوماتیک در مسیرهای فرار و نجات توصیه می شود.

  • اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *