راهبند چیست

راهبند چیست

در پاسخ به سوال راهبند چیست جواب های مختلفی وجود دارد

که بهترین و جامع ترین جواب را در متن زیر به اختصار توضیح داده ایم.

راهبند یا به انگلیسی “Barrier Gate”، یک تجهیز ایمنی و کنترل تردد است که به عنوان یک سیستم فیزیکی در ورودی و خروجی انواع محیط‌ها و ساختمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سیستم مدیریت و حفظ ایمنی پارکینگ در همه مکان‌ها حائز اهمیت است و برای دستیابی به امنیت و مدیریت معمولاً از سیستم های حفاظتی و امنیتی پارکینگ استفاده میشود.

از نظر کاربردی، این ابزار باعث کنترل ترافیک می شود و رفت و آمدها را تحت کنترل می گیرد. بنابراین برای ایجاد امنیت گزینه بسیار مناسبی است.

از ویژگی‌های مهم راهبند‌ها می‌توان به تنظیم زمان باز و بسته شدن، قابلیت تشخیص شماره پلاک، پرداخت هزینه‌های پارک و نظارت بر تردد خودروها اشاره کرد.

نکاتی مهم در خرید راهبند

آنچه در راهنمای خرید راهبند اشاره به آن ضروری است، قدرت، دقت و سرعت بالاتر سیستم‌های هیدرولیکی و کاهش استهلاک قطعات در آن‌هاست.

قیمت چنین سیستمی به فرض ثابت‌بودن دیگر معیارها نظیر اندازه و جنس راهبند، نسبت به سیستم‌های الکترومکانیکی بالاتر است.

  1. نوع راهبند:راهبند‌ها معمولاً به دو دسته اصلی تقسیم می‌شوند: راهبند‌های مکانیکی و راهبند‌های الکترومکانیکی یا هیدرولیکی. راهبند‌های مکانیکی ساده‌تر هستند و برای تردد کمتری مناسب هستند، اما راهبند‌های الکترومکانیکی یا هیدرولیکی عملکرد پیشرفته‌تری دارند و برای تردد بالا و استفاده مکرر مناسب‌اند.
  2. تعداد تردد روزانه: راهبندها از لحاظ عملکرد به دو صورت الکتروموتور یا هیدرولیک تولید می‌شوند.
  3. طول و ارتفاع راهبند: قبل از خرید راهبند، ارتفاع و طول مورد نیاز را مشخص کنید. این موارد بستگی به محیط نصب و ارتفاع پله‌ها و سقف دارد.
  4. استانداردها و مجوزها:مطمئن شوید که راهبند انتخابی شما به استانداردها و مقررات مربوطه ایمنی و کنترل تردد مطابقت دارد و دارای مجوزهای لازم است
  5. نصب و نگهداری:مطمئن شوید که راه بند قابلیت نصب و نگهداری آسان دارد. همچنین، اطلاعاتی در مورد نحوه نصب و راه‌اندازی راهبند و نحوه تعمیر و خدمات پس از فروش را بدست آورید.
  6. مقاومت در برابر شرایط آب و هوایی:اگر راهبند در محیط‌های بیرونی نصب می‌شود، مطمئن شوید که دستگاه مقاومت مناسبی در برابر شرایط آب و هوایی مختلف دارد.
  • اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *