نصب و تعمیر آرامبند و قفل برقی


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نصب و تعمیر آرامبند و قفل برقی

آرامبند و قفل برقی

آرامبند

تعمیر آرامبند معمولا به افراد متخصص نیازمند است؛ زیرا در غیر این صورت احتمال خرابی و تحمیل هزینه­های سنگین زیاد خواهد بود. این آرام بندها برای آرام بسته شدن در، پس از ورود و خروج افراد با استفاده از نیروی جک، ساخته شدند. با نصب آرامبند روی درها، عمرمفید قفل و دیگر اجزای آن را افزایش می دهیم. آرامبندها بسته به سایز و نمره فنر یا همان قدرت آرامبند تقسیم بندی های مختلفی دارند.

 

مزایای جک آرامبند:

ضربه گیری درب

افزایش طول عمر

آرام باز و بسته  شدن درب ها

قابل نصب روی همه درها

 

 

قفل برقی

سال‌‌ها افراد برای مراقبت از لوازم خود از قفل‌های زنجیری استفاده می‌کردند‌. اما با پیشرفت  تکنولوژی، سیستم‌های امنیتی تعمیر قفل برقی به بازار آمد و فرایند امنیت و حفاظت را آسان تر کرد.

یکی از این قفل ها، قفل برقی است. قفل برقی که به درب اتوماتیک پارکینگی اضافه می شود باعث افزایش امینت این نوع درب می شود.  بیش تر جک‌های پارکینگی به صورتی طراحی شده اند که در زمان بسته شدن در با فشار دو نفر از بیرون به راحتی گیربکس آنها باز می‌شود؛ اما با نصب قفل برقی روی درب اتوماتیک این مشکل را نخواهید داشت.

 

مزایای قفل برقی:

  • هم زمان با فشاردادن دکمه در بازکن آیفون، درب باز و مجدد درب به صورت (۳ قفله) بسته می‌شود.
  • قفل های برقی قابل نصب روی انواع درب‌های پارکینگ  هستند.

 

 

انواع قفل برقی:

قفل کلونی – قفل زبانه دار – قفل سیزا (کله گاوی)

 

قفل کلونی:

از اولین دسته از قفل برقی، قفل­های کلونی بودند که در درب پارکینگ های ابتدایی استفاده می شد و  در کشور ایتالیا  تولید می شوند. آنها معمولا از جنس گالوانیزه و قطعات برنجی بودند.

 

 

قفل زبانه دار:

قفل های زبانه دار که وزن های سبک و سنگین دارند در درب های خارجی قابل استفاده هستند،

این قفل ها هسته سلونوئید دارند که در واقع زبانک قفل حکم هسته این سیم پیچ سلونوئید را داشته و با فرمان دادن  به این سیم پیچ که با ولتاژ ۱۲ ولت DC کار می کند، زبانک  به داخل کشیده شده  و درب باز می شود. این قفل برای درب کابینت، درب کمد و … مناسب است.