تعمیر، نصب و نگهداری دوربین مداربسته در حسن آباددوربین مداربسته چیست؟

امروزه صاحبان املاک در همه جا از فناوری دوربین مداربسته برای ساختن دوربین های امنیتی ساده و جامع برای ایمنی و آرامش خود استفاده می­کنند. از زمان توسعه آن در سال 1942، دوربین مدار بسته دستخوش تغییرات شدیدی شده است. دوربین مداربسته (CCTV) سیستمی است که تمام عناصر آن از دوربین گرفته تا دستگاه­های ضبط،‌ به طور مستقیم به هم متصل می شوند.. درگذشته، این فناوری فقط برای مشاهده تصاویر زنده قابل استفاده بود، اما امروزه به یک سیستم ضبط تبدیل شده است که به کاربران امکان مشاهده و حفظ داده ها را می دهد. همین موضوع آن را به آخرین فناوری امنیتی تبدیل کرده است.

 

دوربین مدار بسته برای چه مواردی استفاده می شود؟

دوربین مدار بسته برای اولین بار توسط آلمان ها برای مشاهده پرتاب موشک به کار برده شد. این سیستم در حال حاضر به فناوری جامع دوربین های امنیتی تبدیل شده است. از ساختمان های عمومی گرفته تا دفاتر خصوصی و خانه های مسکونی و باشگاه ها و … ، از دوربین های امنیتی استراتژیک برای مشاهده رویدادها در هنگام وقوع آنها و همچنین ضبط فیلم برای نظارت در آینده استفاده می شود.

 

امنیت خانه

سرقت یا خرابکاری در خانه هایی که دارای دوربین امنیتی هستند کمتر از خانه های بدون دوربین امنیتی رخ می دهد. با این که دوربین های امنیتی عملی برای جلوگیری از جرم انجام نمی دهند. اما امروزه صاحبان خانه از آنها برای جلوگیری از تجاوز جنایتکاران و حفظ امنیت خانواده های خود استفاده می کنند.

از کاربردهای مسکونی فناوری دوربین مدار بسته “دوربین پرستار بچه” است. ضبط دوربین های پرستاری برای اطلاع از نحوه گذراندن وقت کارکنان خانه و همچنین والدینی که از پرستار بچه استفاده می کنند، گزینه خوبی است.

 

نظارت تجاری

امروزه مشاغل به دلایل متعددی از دوربین های مداربسته استفاده می کنند، ‌از جمله بازدارندگی از جرم. بانک ها، دفاتر، موزه ها، رستوران ها، فروشگاه های کوچک و بزرگ و ….. که در معرض جرم قرار دارند. آن ها برای محافظت مالی، به طور استراتژیک دوربین های امنیتی را در رجیسترها، دفاتر پشتی، نزدیک گاوصندوق ها و ورودی ها قرار می دهند و همینطور فروشگاه ها از دوربین های امنیتی در طبقه فروش برای جلوگیری از سرقت از مغازه و خرابکاری استفاده می­کنند. مشاغل از دوربین­های امنیتی برای نظارت بر کارکنان و اطمینان از اینکه آنها از زمان خود به بهترین نحو استفاده می­کنند، استفاده می­کنند.

 

نظارت بر ترافیک

استفاده از دوربین های امنیتی برای نظارت بر تردد در تقاطع ها و جاده ها در سازمان های اجرای قانون است.  پلیس به نیروهای انتظامی اجازه می دهد رانندگانی که چراغ قرمز را نادیده می گیرند، با سرعت حرکت می کنند یا با بی احتیاطی رانندگی می کنند، شناسایی کرده و برای جلوگیری از وقوع جرم شدیدتر، آنها را مجازات کنند.

 

فناوری دوربین مدار بسته چگونه کار می کند؟

دو نوع سیستم امنیتی دوربین مدار بسته وجود دارد: آنالوگ و دیجیتال

 

سیستم های امنیتی آنالوگ:

سیستم های نظارت آنالوگ با اتصال دوربین آنالوگ استاندارد به دستگاه ضبط ویدئو دیجیتال  DVR از طریق کابل های انتقال کار می کنند. دستگاه DVR فیلم را از دوربین دریافت می کند، فشرده می کند و سپس آن را برای مشاهده زنده یا مشاهده بعدی بر روی هارد ذخیره می­کند. این تنظیم همچنین این امکان را دارند که شما بتوانید ویدیو را از طریق اینترنت مشاهده کنید. وظیفه کنترل تمام قابلیت های داخلی دوربین از جمله تشخیص حرکت، برنامه، اعلان ها، ورودی های زنگ هشدار و موارد دیگر را بر عهده دارد.

 

سیستم های امنیتی دیجیتال:

سیستم های IP گزینه گرانتری هستند. در پیکربندی IP ، دوربین مسئولیت DVR را بر عهده می گیرد، از جمله فشرده سازی، تبدیل و پخش فیلم از طریق اتصال به اینترنت. با این تنظیم، DVR لازم نیست بلکه می توان فیلم را مستقیماً در رایانه شخصی یا NVR  پخش کرد.

 

انواع سیستم های موجود:

چندین سیستم دوربین مدار بسته مختلف برای عموم در دسترس است، اما هر کدام در یکی از سه دسته زیر قرار می گیرند:

 

 • سیستم های مداربسته مجهز به شبکه اصلی، که به همان ترتیب ساده کار می کنند، مگر اینکه به جای اینکه دوربین قدرت خود را از مانیتور بگیرد، هر دو دوربین و مانیتور به طور جداگانه از طریق منبع تغذیه، تغذیه می شوند. این نوع تنظیمات مقیاس پذیری بیشتری را امکان پذیر می کند، زیرا افزودن دوربین های بیشتر به سیستم بدون نگرانی از کمبود برق آسان تر است.
 • سیستم های دوربین مدار بسته ساده، که شامل یک دوربین متصل به یک مانیتور توسط کابل کواکس است. در یک سیستم ساده، دوربینها قدرت خود را از مانیتور دریافت می کنند.
 • سیستم های دارای قابلیت ضبط، که شامل ضبط کننده های ویدئویی است که امکان حفظ داده ها و امکان نظارت بر فیلم ها را فراهم می کند. DVR را می توان به این سیستم برای ذخیره سازی بیشتر و بازیابی یا انتقال ویدئو اضافه کرد.

 

چرا از فناوری دوربین مدار بسته استفاده کنیم؟

فناوری دوربین های مداربسته راه حلی ایمن را برای صاحبان املاک، مجریان قانون و صاحبان مشاغل در همه جا ارائه کرده است. با افزایش و تغییر نیازهای مصرف کنندگان، صنعت نیز محصولات بهتری با عملکرد و قابلیت اطمینان بهتر ارائه می دهد. با وجود سیستم های موجود در همه قیمت و با ارائه سطوح مختلف امنیت، دوربین مدار بسته یکی از قابل دسترس ترین فناوری های پیشگیری از ضرر و نظارت بر ایمنی موجود در بازار امروز است.

 

چه نوع دوربین مداربسته بخرم؟

بسیار مهم است که اطمینان حاصل کنید که دوربین مدار بسته مناسب را انتخاب کرده اید، زیرا بسته به محل قرارگیری آنها و کاربرد اصلی آنها، باید یک دوربین مناسب برای نیازهای خود بیابید.

 

3 فاکتور که باید در نظر بگیرید:

اگر از خود می پرسیدید “چه نوع دوربین مدار بسته بخرم؟” پس به مکان مناسب آمده اید ، زیرا متخصصان شرکت ول آف دقیق ترین مشاوره جهت بهترین انتخاب به شما ارائه میدهند.

 

 1. لنز درست

زوم می تواند اطلاعات بیشتری را در اختیار مشتریان قرار دهد زیرا زوم اپتیکال می­تواند نور را با رسیدن به سنسور تنظیم کرده و انعطاف پذیری و تصاویر را افزایش دهد.

2.سنسور صحیح

هنگام یافتن سنسور مناسب به دو نکته توجه کنید: نوع و اندازه.

 1. وضوح خروجی

هرچه تعداد پیکسل ها بیشتر باشد، تصویر بهتر است.

 

آیا مکان نصب دوربین های مداربسته من باید محرمانه باشند؟

نشانه ای از دوربین های مدار بسته می تواند مانع بزرگی برای سرقت و جنایت باشد زیرا به هر رهگذری نشان می دهد که این محل مجهز به دوربین مدار بسته است.

 

در داخل و خارج از منزل از چه دوربینی استفاده کنم؟

حتما به نحوه نصب و استقرار دوربین های خود دقت کنید تا مطمئن شوید که در بهترین مکان قرار گرفته اند. به عنوان مثال، اگر قرار است دوربین شما در محیط خارجی منزل قرار گیرد، نسبت به استحکام آن و مقاومت آب و هوایی مطمئن شوید. اگر قرار است داخل خانه قرار گیرد، مطمئن شوید که در معرض تأثیر چربی یا بخار آشپزخانه قرار نمی گیرد.

 

آیا وضوح تصویر دوربین مداربسته مهم است؟

متناسب با گستردگی منطقه ای که می خواهید نظارت کنید، وضوح دوربین مداربسته ای که انتخاب می کنید باید منعکس کننده چشم انداز باشد تا یک تصویر واضح و مفید ارائه دهد. با این حال، اگر دوربین در یک اتاق کوچک قرار دارد، نیازی به وضوح بالا نیست.

 

انواع دوربین مداربسته

 • دام

این نوع دوربین گنبدی شکل است و بیشتر برای مکان های بسته مورد استفاده قرار می­گیرد.

شاخص های برتری دوربین مداربسته دام:

 • زاویه گسترده
 • عدم جلب توجه
 • مشخص نبودن جهت
 • مقاوم به گرد و خاک
 • طراحی زیبا
 • طول عمر بیشتر

 

 • اسپید دام:

تفاوت دوربین مداربسته اسپید دام با  دوربین مدار بسته دام در این است که با زاویه­ی سیصد و شصت درجه می چرخد. 

 • بولت

برای فواصل طولانی از دوربین های استوانه ای استفاده می شود که قدرت زوم بیش تری دارند.

 • C-Mount

این دوربین دارای لنز های بسیار قوی با برد زیاد است.

 • روز و شب

 

همانطور که از نام آن بر می آید با این دوربین می تواند هم روز و  هم شب به ثبت تصاویر پرداخت.

 • کیفیت HD
 • گردان یا PTZ
 • چشم ماهی یا fish eye
 • دید در شب یا فرو سرخ
 • شبکه ای و IP
 • بی سیم
 • پین هول
 • لنز وریفوکال
 • حرارتی یا ترمال
 • ایندور و اوتدور
 • لنز فیکس
 • AL یا هوش مصنوعی

 

 

قیمت دوربین مداربسته و تعمیر آن

با توجه به تنوع و گوناگونی دوربین های مداربسته در بازار و تغییر نرخ مداوم،‌ لطفا جهت دریافت قیمت و تعرفه تعمیر دوربین مداربسته با مشاورین مجرب مجموعه امنیتی ول آف  تماس بگیرید.

 

تعمیرات تخصصی انواع دوربین های مداربسته مجموعه امنیتی ول آف 

با افزایش روز افزون استفاده از انواع دوربین های مداربسته نیاز به تعمیر این دوربین ها امری ضروری است. مجموعه امنیتی ول آف  با بیش از 10 سال سابقه کار در این زمینه و با بکارگیری تکنسین های مجرب توانسته خدماتی امن و حرفه ای را برای تعمیر دوربین های مداربسته، به شما عزیزان ارائه کند.

ساکنین محترم حسن آباد شما می­توانید در صورت نیاز به تعمیر و نصب انواع دوربین های مداربسته، به صورت شبانه­روزی ‌با شماره 22449194 – 021با ما درتماس باشید.

 

 

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *