بایدها و نبایدهای دوربین‌های مدار بسته

بایدها و نبایدهای دوربین‌های مدار بسته

از ملزومات اجرایی بسیاری از اماکن مهم نصب دوربین مدار بسته است.

در این بین انواع دوربین ها با برندهای متفاوت به بازار ایران عرضه می شوند. دوربین هایی که هر یک قابلیت های خاص خود را دارند و مزیت های نصب هر مدل با مدل دیگر متفاوت می باشد.

در بازار ایران تقریباً تمامی برندهای دوربین مدار بسته که در دنیا معروف هستند حضور دارند، اما سطح خدمات آن ها با یکدیگر متفاوت است.

 

یکی از اصلی ترین دغدغه های مشتریان دوربین های مداربسته انتخاب دوربینی است که رزولوشن یا وضوح تصویر برداری آن مناسب با نیاز آن ها باشد.

رزولوشن یک دوربین تعداد پیکسل های تصویر یا نمایشگر را نشان می دهد.

کیفیت دوربین مدار بسته را معمولاً به صورت دو عدد بیان می کنند نظیر 1080×1920 که این اعداد تعداد پیکسل های موجود در طول و عرض تصویر را نشان می دهند.

دوربین های مداربسته دارای لنزهایی هستند که کیفیت تصویر برداری متفاوتی دارند.

درست است که هر چه تصاویر باکیفیت تر باشد نظارت بر محیط بهتر خواهد بود اما این را هم در نظر داشته باشید که هزینه تهیه دوربین های باکیفیت تر بیشتر است، همچنین باید دستگاه ضبط کننده و نمایشگری تهیه کنید که از کیفیت های بالاتر پشتیبانی کنند.

برای این که بتوانید دوربینی مناسب تهیه کنید باید به نیازها و اهداف امنیتی خود توجه کنید تا تصمیم بگیرید چه دوربینی برای سیستم نظارتی شما مناسب تر است.

این را هم بدانید که اگر کیفیت ضبط و پخش تصاویر با همدیگر همخوانی نداشته باشد در نهایت آن چه که مشاهده می کنید تصویری بی کیفیت تر از آن چه که دوربین ضبط کرده است خواهد بود پس حتماً باید از نمایشگرهای باکیفیت نیز استفاده کنید.

یکی از مجهز ترین انواع دوربین مدار بسته، دوربین مداربسته روز و شب که از مجهزترین و مدرن‌ترین دوربین های مدار بسته به حساب می آید.

دوربین مدار بسته روز و شب به دلیل امکان رصد مناسب در شب به این نام شناخته می شود.

این دوربین تصاویر زاویه دیدش را به خوبی رصد کرده و آن ها را با بهترین کیفیت در سیستم ضبط می نماید.

در دسته بندی انواع دوربین مدار بسته، دوربین مدار بسته دید در شب به دلیل قابلیت منحصر به فرد خود در فضاهای باز مورد استفاده قرار می گیرد.

این دوربین به راحتی می تواند از فاصله حدود 200 متری یک فرد را رصد نماید.

با کمک این ابزار شما علاوه بر رصد افراد و اجسام در فواصل زیاد، قادر خواهید بود که موجود زنده را با کمک تشخیص گر حرارتی دستگاه مشخص نمایید.

به همین دلیل این دوربین مداربسته را دوربین فروسرخ نیز می شناسند.

دوربین مدار بسته به دلیل اهمیت و کاربرد فراوان با قابلیت های بی نظیری به بازار عرضه شده اند،

ویژگی هایی نظیر دید در شب، ضبط صدا، قابلیت های چرخش، قابلیت های بزرگ نمایی اپتیکال، نوع سیگنال آنالوگ و نوع دوربین که از جمله مهم ترین ویژگی های انواع دوربین مدار بسته محسوب می گردند.

 

بنابراین توصیه می کنیم که پیش از انتخاب نوع دوربین حتماً با متخصصین مربوط و آشنا مشورت نمایید .توجه داشته باشید که نیاز شما از دوربین مدار بسته مهم ترین شاخصه انتخاب شما خواهد شد ، بنابرین انجام هرگونه تحقیق پیش از خرید دوربین امر ضروری محسوب می شود.

 

  • اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *