کرکره برقی و امنیت خانه

کرکره برقی و امنیت خانه

کرکره برقی به عنوان یک بازدارنده عالی، امنیت خانه را فراهم می‌کند. کرکره برقی آلومینیومی به گونه‌ای طراحی شده است که در مقابل ضربه‌های سنگین مقاوم باشد. در نتیجه خانه و محل کار شما را ایمن نگه می‌دارد. این یک واقعیت است که امروزه میزان درصد سرقت بالا رفته و معمولا خانه‌هایی مورد هدف قرار می‌گیرند که از نظر ایمنی دچار ضعف هستند. و وارد شدن به آن‌ها بسیار راحت است، اما شما می‌توانید برای بالا رفتن ایمنی منزل، برای ورودی‌ها از کرکره‌های برقی استفاده کنید‌.

 

مزایای استفاده از کرکره برقی

عایق در برابر گرما و سرما

کرکره برقی علاوه بر اینکه یک سد مانع برای سرقت است می‌تواند عایق خوبی در برابر سرما و گرما باشد. به طور مثال اگر شما برای همه ورودی‌های خانه و محل کار از کرکره برقی استفاده کنید در فصل زمستان مانع از ورود هوای سرد به خانه و خارج شدن هوای گرم می‌شوید که در مصرف انرژی هم صرفه جویی می‌کند.

عایق صدا و نویز

استفاده ار کرکره برقی می‌تواند از ورود نورهای آزار دهنده به داخل جلوگیری کند و هم باعث کاهش صدای محیط اطراف خانه می‌شود.

مقاوم در برابر آتش

بعضی از کرکره برقی‌ها مقاوم در برابر آتش سوزی می‌باشند و دارای درجه مقاومت بالایی در برابر آتش هستند.

 

ما انواع مختلفی از کرکره برقی‌ها را داریم:

کشویی، ریلی و غلطکی که از نظر فنی و کارکرد مشابه هم می‌باشند. کرکره برقی از نوارهای فولادی سنگین تشکیل شده است. این نوارها به هم بسته شده‌اند و تیغه‌ها با فنرهای مارپیچی  به هم محکم می‌شوند.

 

جنس موتور‌ها در کرکره برقی می‌تواند متفاوت باشد مانند:

موتور ساید، توبلار، سنترال. این موتورها دارای اهرم خلاص کن دستی هم می‌باشند تا در صورت قطع برق کرکره از نظر باز و بسته شدن به صورت دستی کار کند. زمانی که کرکره در حال بسته شدن باشد‌، کامل کف زمین را پوشش می‌دهد و حتی درزی باز نمی‌ماند، که این از نظر ایمنی عالی است. کرکره ها دارای دو راهنما هستند به شکل u که مسیر حرکت کرکره را مشخص می‌کند. کرکره برقی دارای یک ترمز ایمنی می‌باشد، زمانی که ایرادی در موتور کرکره باشد و به درستی عمل بسته شدن را  انجام ندهد.

این ترمز فعال می‌شود که بتواند بسته شدن کرکره را کنترل کند و از فرود آمدن ناگهانی کرکره بر روی خودرو و یا اشخاص جلوگیری کند.

برای نصب کرکره برقی شما باید ابعاد دقیق محل نصب مانند: طول و عرض درب را کامل در اختیار سازنده قرار دهید تا سازنده مناسب‌ترین کرکره را برای شما آماده کند. همچنین در نظر داشته باشید که کرکره برای مصرف داخلی مانند درب و پنجره نصب می‌شود و یا برای نصب خارجی مانند نمای بیرون ساختمان.

کرکره‌های برقی دارای تیغه‌های متنوع هستند؛ مانند تیغه یک جداره و دوجداره که بین این جداره‌ها لایه عایق قرار می‌گیرد و تیغه دو جداره طول عمر بیشتری نسبت به تیغه‌های یک جداره دارد. تیغه فوم‌دار سر و صدای بیشتری تولید می‌کند و بیشتر مناسب پارکینگ است. تیغه قلاب برعکس، برای مصارف خارجی استفاده می‌شود و تیغ رول پیچ برای مصارف داخلی مناسب هستند. تیغه‌های پانچ‌دار، دارای سوراخ می‌باشند، که در مصارف تبلیغاتی و امنیتی استفاده می‌شود.

تیغه‌های شفاف نانوکامپوزیت، امنیت بالایی دارند و به همین دلیل بانک‌ها و جواهر فروشی‌ها معمولا از این نوع تیغه‌ها خریداری می‌کنند.

 

 

 

 

 

  • اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *