تعمیر، نصب و نگهداری قفل برقی در ریقفل برقی

برای درب های حیاط منازل مسکونی، قفل برقی، مورد استفاده قرار می گیرد. شیوه ی کار این قفل به گونه ای است که زمانی که دکمه برای باز شدن فشار داده شود، ابتدا یک ولتاژ در بوبین ها یک میدان مغناطیسی ایجاد می کند سپس این میدان مغناطیسی زبانه در را کشیده و در نهایت در منزل باز می شود.

 

انواع قفل درب

یک قفل یا پیچ  در هر نوع قفل، برای عبور از دهانه بین طرف در و چهارچوب درب ساخته می شود که مانع دسترسی می شود.

« سنجاق و چنگک» روش هایی هستند که معمولا در قفل های کلیدی سنتی استفاده می شوند. در این روش ها سیلندر قفل با خط سنجاق های فلزی کوچک، که هر کدام از یک نیمه بالایی و پایینی تشکیل شده است، در جای خود نگه داشته شده است. هنگامی که یک کلید وارد و چرخانده می شود، لبه “دندانه دار” ناهموار اطمینان می دهد که هر پین در یک فاصله مشخص حرکت می­کند و سیلندر فقط زمانی می تواند بچرخد که هر پین به اندازه کافی جابجا شود تا یک فاصله مستقیم بین نیمه بالایی و پایینی همه پین ها ایجاد شود.

 

قفل های الکترونیکی یا برقی درها قطعاتی به نام “محرک” دارد که پیچ یا سیلندر را به یک موتور کوچک متصل می کند که کاملاً در خود درب یا قاب قرار دارد. موتور توسط یک ضربه الکتریکی کنترل می شود، که ممکن است به طرق مختلف فعال شود: توسط یک کارت خوان الکترونیکی، توسط یک صفحه کلید یا توسط یک سنسور کنترل از راه دور بی سیم. در هر صورت، قفل الکترونیکی درب طوری تنظیم شده است که محرک موتور را فقط هنگامی که ورودی الکترونیکی صحیح را دریافت کرد، راه اندازی می کند.

 

قفل درب سنتی در مقابل الکترونیکی یا برقی

هر روش قفل کردن دارای مزایا و معایبی است. کلیدهای فیزیکی، کارت های کلید یا ریموت های دستی، ممکن است گم شوند یا آسیب ببینند، و کلیدهای عددی توسط افراد فراموش شوند. کدهای کلیدی می­تواند به سرعت و به راحتی توسط کاربر در صورت لزوم تغییر یابد. در حالی که تغییر قفل ها و کلیدهای فیزیکی نیاز به سخت افزار و تخصص دارد. قطع برق برای قفل های درب الکترونیکی کاملاً مشکل ساز است و باعث می شود تا زمانی که برق دوباره برقرار نشده یا قفل باقی بماند.

استفاده از ریموت یا صفحه کلید برای قفل و باز کردن قفل درب به صورت روزانه یک راحتی و ایمنی اضافی را برای کاربر فراهم می کند.

 

قفل های هوشمند و امنیت خانه

برای کنترل و نظارت قفل های الکترونیکی می توان از یک سیستم خودکار پیشرفته مدد جست.

قفل های الکترونیکی برای خودرها به گونه ای طراحی شده اند که شما می توانید با فاصله کمی از خودرو، آن را قفل یا باز کنید. این قفل ها همچنین برای مشاغل و خانه ها نیز به همین صورت است که شما می توانید آن ها را به گونه ای برنامه ریزی کنید که در صورت فراموشی. درها در ساعت مشخصی از شبانه روز و در هر مکانی که قرار دارید با استفاده از برنامه های مانیتورینگ آن ها را قفل کنید. همچنین می توانید درب ها را برای دسترسی سریع پرسنل آتش نشانی و پلیس باز کنید.

 

انواع

با استفاده از قفل های برقی امنیت بیشتر و راحتی بیشتر در هنگام باز شدن به وجود می آید.  در انواع مختلفی ارائه می شوند. برخی از قفل ها گزینه های بیشتری نسبت به سایرین دارند.  اما تمام آن ها به منابع تغذیه و انتقال برق نیازمندند.

 

درب های بیرونی:

قفل درب های بیرونی مربوط به بازکردن درهای ورودی و خروجی ساختمان است.

درب های داخلی:

قفل های برقی درب های داخلی برای زمانی که فاصله زیادی تا در ورودی منزل وجود دارد مناسب هستند. که با استفاده از این قفل ها دیگر نیاز به طی کردن مسیر نیست.

مشاغل و اماکن:

در شغل هایی که که رفت و آمد زیاد است، باز بودن مداوم درب. موجب پایین آمدن سطح امنیت می شود،‌ به همین علت میتوان از قفل های برقی مشاغل و اماکن استفاده کرد. که در صورت نیاز با مجوز باز و بسته می شوند و به صورت دستی امکان باز و بسته شدن آن ها وجود ندارد.

 

مزیت ها

از معایب قفل های سنتی این است که این قفل ها را می توان با کارت های بانکی باز کرد. ولی در قفل های برقی این مشکل برطرف شده است. استفاده از قفل برقی برای درهای اتومات یک باید است. بیشتر درب های اتومات دارای قفل داخلی هستند اما زماینکه لنگه های در بیش از دو متر باشد،‌ موتور داخلی نمی تواند در را  قفل کند، به همین منظور از قفل های برقی استفاده می شود. اگر در مکانی هستید که رفت و آمد بالا دارند، قفل های برقی بهترین گزینه هستند زیرا این قفل ها به علت مقاومت بالا در برابر ضربه کم تر دچار خسارت می شوند.

قفل های برقی نسبت به قفل های زنجیری مقرون به صرفه هستند. قفل های زنجیری هر چند وقت یک بار نیاز به ریگلاژ و تنظیم مجدد دارند. ولی قفل های برقی نیاز به یک بار تنظیم دارند و از نظر زیبایی ظاهری به دلیل تعبیه قفل داخلی،‌ چشم نواز تر هستند.

 

نکاتی که زمان خرید  باید به آن دقت کنید:

قیمت : بهتر است از قبل نوع قفل انتخابی را مشخص کنید تا محدوده قیمت درخواستی شما روشن باشد.

انواع : قفل های برقی انواع گوناگونی دارند که شما می توانید متناسب با درب مورد نظرتان، آن ها را انتخاب کنید.

جنس : جنس مناسب قفل برقی که به صورت مسلم ارتباط مستقیمی با قیمت آن دارد.

تعداد بوبین: تعداد بوبین ارتباط مستقیمی با  طول عمر آنها دارد.

کیفیت مغزی: کیفیت مغزی ها بسیار مهم است و مغزی هایی که 2 شیار دارند. ایمن تر از مغزی های تک شیار هستند.

و در نهایت گارانتی شرکت ارائه دهنده قفل …

 

 

قیمت قفل برقی و تعمیر آن

با توجه به تنوع و گوناگونی قفل برقی در بازار و تغییر نرخ مداوم،‌ لطفا جهت دریافت قیمت و تعرفه تعمیر آرامبند با مشاورین مجرب مجموعه امنیتی ول آف تماس بگیرید.

 

تعمیرات تخصصی انواع قفل برقی مجموعه امنیتی ول آف

با افزایش روز افزون استفاده از انواع قفل برقی نیاز به تعمیر این قفل ها امری ضروری است. مجموعه امنیتی ول آف با بیش از 10 سال سابقه کار در این زمینه و با بکارگیری تکنسین های مجرب توانسته خدماتی امن و حرفه ای را برای تعمیر، به شما عزیزان ارائه کند.

 ساکنین محترم ری شما می­توانید در صورت نیاز به تعمیر و نصب انواع قفل های برقی، به صورت شبانه­ روزی ‌با شماره 22449194 -021 با ما درتماس باشید.

 

 

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *